Elsőáldozás

áldozás

Elsőáldozással kapcsolatosan kérjük a szülőket érdeklődjenek gyermekük iskolai Hittanáránál, vagy a Plébánia irodájában fogadóórák idején.

Általános feltételek

1.) Elsőáldozásra készülő gyermek:

• legyen megkeresztelve és azt Keresztlevél igazolja,

• minden vasárnapi szentmisén vegyen részt és azt Miselátogatási naplóval igazolja,

• három (3) éven át folyamatosan vegyen rész iskolai hitoktatáson, melyet hittanára igazoljon,

• az elsőáldozás tanévében havonta egyszer sajátos elsőáldozási előkészítőn vegyen részt a Plébánia szervezésében, amit az elsőáldozásra előkészítő Hittanár igazoljon.

Elsőáldozás ünneplése minden tanév vége előtti egyik vasárnap... Erről a Hitoktató ad majd tájékoztatást!

2.) Elsőáldozás ünneplésének rendje:

• Az elsőáldozási szentmisén fotókat a Plébánia által felkért fényképész készít, akitől lehet majd képet rendelni. Erről a Hitoktató ad tájékoztatást!

• Az elsőáldozási szentmisén az elsőáldozók egységes ruhába öltözve vesznek részt. Ruhát a Plébánia biztosít. Erről a Hitoktató ad tájékoztatást!

Az elsőáldozás után szeretettel várjuk továbbra is az Elsőáldozókat a templomba, hogy vegyenek részt az oltárszolgálatban, vagyis ministrálhatnak (segíthetnek az oltár körül)!