Tamási Római Katolikus Plébánia Karitász Csoportja

A héten ünnepeltük Árpádházi Szent Erzsébetet, az irgalmasság testi-lelki cselekedeteinek a világegyházban is nagyrabecsült példaképét... Az egyházi esztendő utolsó vasárnapjának előestélyén, szombaton Krisztus Királyt ünnepelve szentmise keretében imádkoztunk a Tamási Római Katolikus Plébánia Karitász Csoportjának élő és elhunyt tagjaiért.

A szentmise után az idei év karitatív tevékenységéről tartott beszámolót Fellinger Károlyné csoportvezető méltatva az idén kitüntetett személyt, mint Dr. Sárréti Gyulánét, aki Caritas Hungarica országos díjat kapott több évtizedes, a szeretetszolgálatban végzett tevékenységéért; valamint Kis Józsefnét, aki a Tamási Karitász Csoport által létrehozott Szent Erzsébet Rózsája elismerésben részesült több éves önkéntes segítő emberbaráti és közösséget építő munkájáért. Istennek mindenért legyen hála - hangsúlyozta - az ünnepség végén Főtisztelendő Mátyás Imre plébános.