Keresztelkedés

Keresztelő

I. Gyermekkeresztelő

Gyermekkeresztelővel kapcsolatban a szülőket kérjük, hogy érdeklődjenek a Plébánia irodájában fogadóórák idején.

Itt most egy általános tájékoztatást adunk a Gyermekkeresztelőről.

1.) Keresztelendő gyermek szüleiről:

• a szülők legyenek megkeresztelve, amit Keresztlevéllel igazoljanak,

• a szülők helyi lakosként (állandó lakóhely) mutassák be lakcímkártyájukat,

• a szülők nem helyi lakosként állandó lakóhelyük szerinti Plébániáról hozzanak Keresztelési engedélyt,

• a szülők helyi (Fürged, Pári, Regöly és Tamási) állandó lakosként a folyó évi Egyházközségi hozzájárulásuk (EkH díj) rendezve legyen.

2.) Keresztelendő gyermekről:

• ha a keresztelendő gyermek még nem jár iskolába (0-6 éves), akkor egy előre egyeztetett szombati nap délelőtt 11 órakor lehetséges a keresztelő,

• ha a gyermek már iskolába jár, akkor egy teljes tanéven át vegyen részt iskolai hittanórán és a tanév végén (június) egy egyeztetett szombati nap délelőtt 11 órakor lehetséges a keresztelő.

3.) Keresztszülőről:

• kettőnél több keresztszülőt ne válasszunk,

• keresztszülő is legyen megkeresztelve, amit Keresztlevéllel igazoljon,

• ha a keresztszülő helyi lakos (lakcímkártya),  akkor Egyházközségi hozzájárulása (EkH díj) rendezve legyen,

• ha a keresztszülő nem helyi lakos, akkor az állandó lakóhelye szerinti Plébániáról hozzon Keresztszülői igazolást.

II. Felnőttkeresztelő

Ha valaki felnőttként szeretne megkeresztelkedni, akkor a keresztelővel kapcsolatosan érdeklődjön a Plébánia irodában fogadóórák idején. Mindenről részletes tájékoztatást ott fog kapni.