Templomi esküvő

Aki templomi esküvőt szeretne a Tamási Római Katolikus Plébánián - ide értve Fürgedet, Párit és Regölyt is - az érdeklődjön a templomi esküvő RÉSZLETES feltételeiről a Tamási Plébánia irodájában fogadóórák idején.

Itt most csak néhány pontban a templomi házasságkötés ÁLTALÁNOS feltételeit írtuk le. Részletesebb tájékoztatást a Plébánia irodájában kaphat fogadóórák idején.

Néhány fontos kérés a templomi esküvővel kapcsolatosan:

• Aki templomi esküvőt kíván kötni, az jelezze időben (3 hónappal előbb) szándékát az esküvő helyének Plébániáján már az év elején (január), hogy tervezhető legyen a templomi esküvő.

• Aki templomi esküvőt szeretne, az egy 3 hónapnál nem régebbi Keresztlevéllel igazolja, hogy ő meg van keresztelve.

• Aki templomi esküvőt akar kötni, annak részt kell vennie egy úgynevezett "házasság-előkészítőn", ami történhet lakóhelyének Plébániáján vagy egy másik plébánián is.